Wystawa 111 lat „Ruchu Pedagogicznego” Edukacja źródłem sukcesu społecznego

Podziel się

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy o jednym z najważniejszych czasopism w historii polskiej pedagogiki! Wystawa o „Ruchu Pedagogicznym” jest dostępna dla oglądających już teraz w budynku naszej uczelni na Smulikowskiego 6/8.

Zapraszamy do zapoznania się z historią czasopisma, które zmieniło losy polskiej myśli pedagogicznej! Już teraz wszyscy pasjonaci pedagogiki, nauczyciele (obecni i przyszli), amatorzy historii oraz inni zainteresowani mogą odwiedzić wystawę dotyczącą czasopisma w jego kolebce – w budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego na Smulikowskiego 6/8. Odwiedzający będą mieli okazję wyruszyć w podróż do 1912 r., kiedy to światło dzienne ujrzał pierwszy numer „Ruchu Pedagogicznego”. Wystawa przedstawi 111 lat niezwykłych losów niezwykłego czasopisma, tworzonego przez najznamienitszych pedagogów XX i XXI wieku. Serdecznie zachęcamy do wstąpienia w nasze skromne progi i uczestnictwa w wędrówce przez meandry historii „Ruchu Pedagogicznego”.

Tych, którzy nie mogą nas odwiedzić osobiście, zachęcamy do obejrzenia naszej wirtualnej wystawy! Oprócz ciekawych informacji na temat powstawania czasopisma oraz jego redaktorów, dzięki którym „Ruch Pedagogiczny” osiągnął taką skalę, na stronie dostępne będą także archiwalne numery. Czytelnicy będą mogli samodzielnie przeczytać słowa najwybitniejszych polskich pedagogów i poznać ewolucję idei i koncepcji pedagogicznych.

Być może część z wizytujących postanowi wziąć udział w tworzeniu historii pedagogiki, rozpoczynając od podjęcia studiów pedagogicznych. A nasi studenci z pewnością zainteresują się fascynującymi informacjami na temat przełomowego czasopisma. Kto wie, może część z Was znajdzie tu temat dla swojej pracy dyplomowej? Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

Podziel się