Skip to content

On the 1st of October Bolesław Prus University of Humanities (WWSH) changed its name to the Warsaw University of Economics (WUE).

Our partners
 

Recruitment in progress!

Our partners
 

Recruitment in progress!

The Warsaw University of Economics cooperates with universities, institutions and innovative creative groups.

International cooperation of the Warsaw University of Economics is carried out through a number of activities aimed at establishing contacts with foreign partners, involvement in joint scientific and educational projects, recruitment of international applicants for studies conducted in Polish and English and promotion of the University abroad.

We cooperate, among others, with:

  • Cyprus International University (Cyprus),
  • European Regional Academy (Armenia),
  • European Teaching University w Tbilisi (Georgia),
  • Uzhhorod National University (Ukraine),
  • Kyiv National University of Culture and Arts (Ukraine),
  • Dnipropetrovsk Humanities University (Ukraine),
  • Academician Stepan Demianchuk International University Of Economics And Humanities in Rivne (Ukraine).
students discuss the project

Visits of our foreign partners provide an opportunity to exchange experiences with experts and students from other countries and cultures.
Students of the partner universities have the opportunity to continue their studies and intern at the Warsaw University of Economics, and the WUE University students can participate in student exchanges under individual partnership agreements with foreign universities.

Logo in Ukrainian: International Diplomat Mission of People's Diplomacy-EUROPEAN UKRAINE

INTERNATIONAL DIPLOMATIC MISSION OF THE PEOPLE’S DIPLOMACY EUROPEAN UKRAINE

International Diplomatic Mission of People’s Diplomacy “European Ukraine” to ukraińska misja akredytowana przy Parlamencie Europejskim, działająca w 82 krajach. Celem jej jest wdrażanie na Ukrainie zachodnich standardów, w tym europejskich oraz wspieranie i lobbowanie na rzecz wstąpienia Ukrainy do UE i NATO.

Logo ATM Studio

ATM Studio

Centrum Produkcji Filmowo Telewizyjnej – ATM Studio to najnowszy i jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Zlokalizowany w Warszawie, w dzielnicy Wawer przy Wale Miedzeszyńskim 384. To siedziba wielu firm z branży filmowej, telewizyjnej, teatralnej eventowej oraz firm świadczących usługi techniczne i realizacyjne dla branży audiowizualnej.

Logo MOK (napisane w jezyku ukrainskim "SIEĆ DORADCÓW EDUKACYJNYCH")(Mok Logo (written in Ukrainian "educational Advisors Network"))

MOK

Asocjacja Konsultantów Edukacyjnych MOK powstała w celu integracji Ukrainy do europejskiej przestrzeni naukowej, poprzez rozpowszechnianie wśród studentów ukraińskich informacji o możliwości studiowania za granicą. Sieć liczy około 100 specjalistów, którzy pracują w dziedzinie doradztwa edukacyjnego.

Logo Kino Twoich marzeń - ATLANTIC(Logo cinema of your dreams-ATLANTIC)

Kino Atlantic

Kino Atlantic, kino przy Chmielnej 33, jest jednym z najchętniej odwiedzanych w Warszawie. Widzowie cenią sobie wyselekcjonowany repertuar, kameralną atmosferę i doskonałą lokalizację w samym sercu stolicy. Podczas gdy w 1930 roku cały kraj pogrążał się w kryzysie międzywojennym, w podwórku XIX wiecznej kamienicy samego centrum Warszawy otwarto Kino Atlantic.

Logo BELLONA

Wydawnictwo Bellona S.A.

Wydawnictwo Bellona S.A. prezentuje swoją ofertę na wszystkich największych imprezach targowych w kraju i zagranicą. Od lat jest traktowane jako jeden z największych wydawców na rynku książki w Polsce.

Logo Stacja Kultura.pl "Poczuj pociąg do kultury!!"(Logo station Kultura.pl " feel the pull of culture!!")

StacjaKultura.pl

Stacjakultura.pl, to rzetelne i aktualne informacje z zakresu szeroko rozumianej kultury. Recenzja, kultura, film, literatura, muzyka, teatr, gry i technika. Poczuj pociąg do kultury!

logo BIBLIOTEKA NARODOWA(logo National Library)

Biblioteka Narodowa

Tradycje polskiej Biblioteki Narodowej sięgają początków wieku osiemnastego i wiążą się z postaciami i dziełem Andrzeja Stanisława i Józefa Andrzeja Załuskich, twórców pierwszej w Polsce dużej biblioteki publicznej i zarazem narodowej, która pod nazwą Biblioteka Rzeczypospolitej Załuskich Zwana przeszła po śmierci fundatorów pod opiekę państwa.

Logo Polskie radio (Polish radio)

Polskie Radio

Polskie Radio S. A. – spółka skarbu państwa z siedzibą w Warszawie, nadaje audycje radiowe o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym. Celem działania Spółki jest tworzenie i rozpowszechnianie ogólnokrajowych i regionalnych programów radiowych uwzględniających zadania i obowiązki określane ustawą o radiofonii i telewizji, w tym zwłaszcza: dostarczanie informacji, udostępnianie dóbr kultury i sztuki, ułatwianie i korzystania z oświaty, dorobku nauki i kultury, dostarczanie rozrywki, popieranie krajowej twórczości radiowej. To w Polskim Radio studenci WUE odbywają zajęcia praktyczne.

Logo Warszawska Szkoła Reklamy (Warsaw School Of Advertising)

Warszawska Szkoła Reklamy

Warszawska Szkoła Reklamy to miejsce idealne dla tych, którzy chcą połączyć edukację z pasją. Szkoła swoją dzisiejszą, silną pozycję na rynku reklamowym i edukacyjnym zawdzięcza 20-letniej tradycji. O renomie WSR świadczy ponad 4000 zadowolonych Absolwentów, pracujących w branży. Szkoła może się także poszczycić dopracowanym i dostosowanym do specyfiki polskiego rynku programem nauczania oraz doskonałą kadrą wykładowców-praktyków, którzy go współtworzą i realizują.

Logo LXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Józefa Bema w Warszawie(Logo LXV General Education High School with general Józef Bem integration units in Warsaw)

LXV Liceum Ogólnokształcące im. J. Bema

LXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Bema oferuje naukę w 6 oddziałach klas pierwszych, w tym medialnej i humanistycznej z zajęciami teatralnymi. W ramach współpracy uczniowie Liceum uczestniczą w wykładach, seminariach, warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych WUE oraz w przedsięwzięciach medialnych organizowanych przez ATM Studio.

Logo MÓWIĄ WIEKI - MAGAZYN HISTORYCZNY(Logo: say the ages -historical magazine)

Mówią Wieki

Magazyn Historyczny Mówią Wieki ma ponad 50 lat, to najstarsze pismo popularno-historyczne w Polsce. Tytuł magazynu pochodzi sprzed II wojny światowej – tak nazywał się jeden z przedwojennych podręczników do historii. Dzięki dotacji Komitetu Badań Naukowych miesięcznik trafia do 6000 szkół w całej Polsce. Specjalnością Mówią Wieki są numery monograficzne poświęcone dziejom i kulturze innych narodów, historii miast polskich czy historii wojskowości.

Logo GŁÓWNA KSIĘGARNIA NAUKOWA IM. B. PRUSA sp.j. established in 1952

Główna Księgarnia Naukowa

Główna Księgarnia Naukowa założona w latach 50. XX wieku. Znajduje się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pod nr 7, w kamienicy, w której Bolesław Prus umieścił sklep Stanisława Wokulskiego, głównego bohatera “Lalki”.

Logo StudentHire - www.studenthire.pl (link as logo)

StudentHire.pl

StudentHire.pl to pierwsza platforma rekrutacyjna w Polsce dedykowana aktualnym studentom. Większość ofert pracy ukierunkowana jest na ludzi młodych oraz zdolnych bez względu na ich kierunek studiów czy doświadczenie zawodowe. Studenci znajdą tutaj pracę, którą z łatwością będą mogli połączyć ze studiami.